Tyto stránky se zabývají radami a nabídkou pomoci,lidem kteří nemohou sehnat odborníka na opravu střechy, chaty nebo rodinného domu a jsou nuceni opravu provádět svépomocí.
Stránky jsou určeny těm,trošku manuálně zručným a moje rady jím aspoň trochu pomohou s realizací,poradím jak jednoduše provést montáž,nebo odkážu na stránky výrobce s postupy montáže.
Najdete zde i odkazy na firmy se kterými spolupracuji,a které můžu bez obav doporučit.Na výrobce doplňků,krytin a nářadí , potřebné pro Vaší práci.
Výpočet velikosti žlabů,dle plochy střechy.

Výpočet velikosti žlabů,dle plochy střechy.

Pomocí této tabulky si jednoduše vypočítáte velikost žlabů ,které použijete při montáži.Z důvodu v poslední době přibývajících přivalových dešťů,doporučuji  zvolený žlab naddimenzovat cca o 25 % .To znamená. ,že příkladně žlab rš. 333 mm - v tabulce uvedena plocha pro použití 50 - 100 m2 -  tady  by doporučoval tento žlab použít maximálně do 75 m2 plochy střechy,pokud bude použit jen jeden odpadový svod o průměru 120 mm,pokud bude použito dvou svodů je možné tento žlab použít i do 120 m2 plochy.Nebude poté docházet k přetékání žlabů.Pokud už máte vypracován projekt a žlaby neodpovídají , doporučuji si tento projekt upravit ,aby nedošlo k výše již zmiňovanému přetékání .

 

Ochrana žlabů a svodů před zamrznutím - obrázek

Ochrana žlabů a svodů před zamrznutím - obrázek

Ochrana okapů.pdf  1.86MB
Podrobný návod jak postupovat při montáží topných kabelů , aby nedocházelo v zimním období k tvorbě rampouchů a zamrzání svodů.
Záchrana dat & Obnova dat z harddisků Až se Vám stane to co mně,odejde síťový zdroj a odpálí Vám oba disky a příjdete o všechna data ,doporučuji využít této firmy,opravili a rekonstruovali všechna data,za což jím vřelý dík a mé poděkování , i když to nebyla levná záležitost.
Kontakt : Jiří Jozek KLEMPÍŘSTVÍ , Šalounová 626/22 , 703 00 Ostrava Vítkovice . Tel : 558843951, , E-mail : jjozek@802.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one