Tyto stránky se zabývají radami a nabídkou pomoci,lidem kteří nemohou sehnat odborníka na opravu střechy, chaty nebo rodinného domu a jsou nuceni opravu provádět svépomocí.
Stránky jsou určeny těm,trošku manuálně zručným a moje rady jím aspoň trochu pomohou s realizací,poradím jak jednoduše provést montáž,nebo odkážu na stránky výrobce s postupy montáže.
Najdete zde i odkazy na firmy se kterými spolupracuji,a které můžu bez obav doporučit.Na výrobce doplňků,krytin a nářadí , potřebné pro Vaší práci.

Tašková krytina

TONDACH - obrázek

TONDACH - obrázek

Historie pálené střešní krytiny sahá daleko do minulosti. Pálené tašky znali již v Řecku asi 2 300 let př. n. l. Oblíbeny byly i v 7. až 9. století v Číně, kdy se již vyráběly i v glazované podobě. Na některé stavby byla tato krytina dokonce předepisována. První pálené tašky na naše území přivezli Římané.

S nejstaršími taškami pocházejícími z našeho území se lze setkat v muzeích. Jedná se o římské tašky, které zde římští vojáci využívali na budovách obranných stanic, kladly se těsně vedle sebe, spoje se lepily a těsnily vhodnou maltou. První vlastní tašky se na našem území začaly vyrábět v období Velkomoravské říše, k velkému růstu jejich výroby došlo zejména v 10. a 11. století. S postupujícím rozkvětem měst se pálená střešní krytina používala stále častěji a dále se rozvíjela.

Římské tašky, které byly nalezeny na našem území (oblast jižní Moravy či jižního Slovenska), měly plochý obdélníkový tvar o tloušťce asi 3 cm. Dochovaly se tašky dlouhé 65 až 115 cm, široké 47 až 85 cm. Kraje tašek byly opatřeny asi 4 cm vysokým lemem, kolmým na plochu tašky. Z výsledků chemických a krystalografických rozborů a porovnáním s místními materiály, které přicházely v úvahu jako suroviny pro výrobu pálených tašek, lze soudit, že krytina do těchto stanic byla pravděpodobně dovážena z území dnešního Maďarska.

Nejstarší pálená krytina vyráběná u nás pochází z období Velkomoravské říše. Známější jsou ale až staročeské tašky z pozdějších dob. Svým tvarem se podobaly římským. Postupem doby se však zmenšovaly a jejich součástí se stalo i korýtko, které bylo do té doby samostatné. V souvislosti s rozvojem měst ve 13. století, který byl spojen se zvýšenou stavební činností, se pálená střešní krytina používala stále častěji. Vznikaly nové cihelny, které byly pro města významným zdrojem příjmů. Cihlářství se stalo významnou živností. V 15. století bylo zaznamenáno jen v Praze osm „cihlářů krycích“, tedy výrobců střešních tašek. Nejrozšířenější krytinou v té době byla krytina prejzová, která byla v pozdějším období i glazovaná.

Roku 1580 rožmberský Petr Vok pozval cihláře z Flander, kteří v Bechyni zavedli výrobu tzv. „Holandských pánví“, jimiž se vyznačují střechy bechyňských domů dodnes. Jejich produkce později ustala a na čas byla obnovena v roce 1875. Obecně jsou tyto tašky známé jako „Bechyňské háky“. Pálená krytina ve tvaru prejzů je dominantní krytinou střech ještě i v době baroka, jak dokumentují vyobrazení tehdejších staveb, později se objevují jednoduché ploché tašky – bobrovky a ještě později tašky drážkové.

Zájem o střešní krytinu stoupal a výroba „ručně“ přestala postačovat. První jednoduchá zařízení pro hnětení surovin a formování surových tašek (tvářecí stroje) se objevila na konci 18. a v 19. století. Tímto krokem se výroba tašek jak zkvalitnila, tak zintenzivnila.

V polovině 19. století byly používány kruhové pece, u nichž se později využívalo odpadní teplo stavbou nadpecních sušáren, čímž se snižovala spotřeba paliva. Při formování hmoty (vytváření) byla postupně ruční výroba nahrazována tažením na pásmových lisech nebo ražením do gumových forem. V první polovině 20. století byla zaváděna další zlepšení technologie výroby pálené krytiny – suché mletí, odvodňování na odvodňovacím lisu, používání pásmových lisů apod. Znovu se také obnovují technologie povrchové úpravy tašek – engoba a glazování.

Střecha BRAMAC. Důvěryhodná značka.

Značka Bramac se za 15 let působení v České republice stala symbolem kvality a jistoty. Prodaných 60 milionů m2 potvrzuje stabilní vedoucí postavení na českém trhu. Každým dnem přibývají spokojení zákazníci, kteří svěřili bezpečí svého domova značce Bramac.

 

Střecha BRAMAC. Slouží skutečně déle.

Historie potvrzuje, že betonové tašky lze bez problémů používat déle než 100 let. Již při výrobě kvalita materiálu převyšuje nejen normou stanovené hodnoty, ale také hodnoty jiných materiálů. Na rozdíl od nich se v průběhu doby užívání pevnost betonu ještě zvyšuje. Přitom použití betonových tašek neznamená větší zatížení střechy. Váha je srovnatelná s taškami z pálené hlíny.

 

Střecha BRAMAC. Potěší každé oko.

Ze  široké nabídky modelů, barev a povrchových úprav si vybere každý zákazník. Nabízíme jak tradiční modely tašek, tak modely odpovídající nejnovějším architektonickým trendům v rozličných barvách a několika typech povrchových úprav.

 

Střecha BRAMAC. Potvrzená jistota.

Příslušnost k celosvětovému koncernu nám umožňuje přístup k nejmodernějším technologiím, které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků. Střešní tašky společně s doplňky jsou pravidelně testovány v nejmodernějších laboratořích koncernu.

 

Střecha BRAMAC. Extrémní odolnost.

Kombinace prvotřídní kvality, optimální hmotnosti, tvaru a velikosti zajišťuje vysokou stabilitu i v období extrémních povětrnostních podmínek. Vysoké zhutnění materiálu při výrobě je předpokladem pro minimální nasákavost a tím i nejvyšší mrazuvzdornost. Odolnost vůči extrémnímu větru je dána konstrukcí střechy, použitím doporučených doplňků a optimální hmotností tašek.

 

Střecha BRAMAC. Bezkonkurenční záruky.

Jako jediný výrobce na trhu poskytuje firma BRAMAC vedle běžné 30leté záruky na kvalitu materiálu také nadstandardní 15letou záruku na funkčnost střešního systému, která uživateli zajišťuje po celou dobu trvání záruky klidný spánek.

 

Střecha BRAMAC - Kompletní řešení

Ke každému modelu střešních tašek nabízíme kompletní program originálních střešních doplňků pro vyřešení každého detailu střechy. Ucelenou nabídku doplňují okapové a solární systémy. Jako jediný BRAMAC nabízí kompletní střechu z jedné ruky.

 

Střecha BRAMAC. Stojí méně, než byste čekali.

Střecha BRAMAC nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Nechte si od nás připravit nabídku a budete příjemně překvapeni. 

 

Střecha BRAMAC. Vstřícnost k zákazníkům.

Při vývoji nových modelů, povrchových úprav a doplňků reagujeme na nové potřeby a zvyšující se požadavky zákazníků. V každém okamžiku vašeho rozhodování je vám k dispozici tým odborníků. Mezi naše služby patří také bezplatný návrh celé střechy, okapového a solárního systému.

 

Střecha BRAMAC. Šetří životní prostředí.

Ekologický aspekt výroby stále nabývá na významu. Tašky Bramac se vyznačují nízkou spotřebou energie při výrobě. Současně se jedná o jeden z mála plně recyklovatelných materiálů. Volba střechy BRAMAC může být vaším příspěvkem ke zlepšení životního prostředí, které můžete ještě umocnit využitím solárního systému.    

Záchrana dat & Obnova dat z harddisků Až se Vám stane to co mně,odejde síťový zdroj a odpálí Vám oba disky a příjdete o všechna data ,doporučuji využít této firmy,opravili a rekonstruovali všechna data,za což jím vřelý dík a mé poděkování , i když to nebyla levná záležitost.
Kontakt : Jiří Jozek KLEMPÍŘSTVÍ , Šalounová 626/22 , 703 00 Ostrava Vítkovice . Tel : 558843951, , E-mail : jjozek@802.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one