Tyto stránky se zabývají radami a nabídkou pomoci,lidem kteří nemohou sehnat odborníka na opravu střechy, chaty nebo rodinného domu a jsou nuceni opravu provádět svépomocí.
Stránky jsou určeny těm,trošku manuálně zručným a moje rady jím aspoň trochu pomohou s realizací,poradím jak jednoduše provést montáž,nebo odkážu na stránky výrobce s postupy montáže.
Najdete zde i odkazy na firmy se kterými spolupracuji,a které můžu bez obav doporučit.Na výrobce doplňků,krytin a nářadí , potřebné pro Vaší práci.
      Klempířů a pokrývačů je čím dál tím méně.Rodiče ze svých dětí chtějí mít jen středoškoláky , vysokoškoláky .Děti by chtěly pracovat jen na počítačích,hlavně ať se moc nenadřou a mají peníze.
      Musím říci ,že když jsem nastoupil do učení , v roce 1966 v Městském stavebním podniku v Ostravě ,bylo to řemeslo  velice namáhavé , práce na střeše hodně špinavá , málo mechanyOmlouvám se za kvalitu obrázku.zace ,nářadí základní.Materiál se vynášel po schodech na zádech , nebo  ručně,mnohdy až do pátého i šestého podlaží ,ale i přeze všechna ta úskalí , to byl obor zajímavý.Postupem času se to pomalu zlepšovalo .Nedalo se to ale vůbec  přirovnat ,jak se pracovalo za hranicemi.
Dnes jsme vybavení kvalitním nářadím jak ručním ,tak elektrickým i aku .Vše kde se podíváš je mechanizované.Materiál na střechu vyjede plošinou až k ruce,Používáme nové  krytiny , staví se nové domy a domky , střechy jsou členité a z mého pohledu profesně zajímavé . Práce je čistější,oblékáme pohodlné  a různobarevné pracovní oděvy , ne jen  "modráky " ,  používáme kvalitní ochranné pomůcky .
           Domnívám se tedy ,že kdyby  učiliště dělala to co mají ,řádnou propagaci učebních oborů  včetně náborů ,  základní  školy umožnili klukům i s rodiči ,aby se případně při exkurzi na učilišti seznámili s naším oborem ,nejen koukáním , ale i prakticky , určitě by se našlo  dostatek  omladiny . Vždyť i výdělky se u naší profese pohybují vysoko nad průměrem  .
            Chtěl by případné návštěvníky stránek požádat , aby posílali své názory a náměty , co dál dělat , aby náš obor "nevymřel " .Čekám na vaše reakce.  
Jirka
25.05.2009 07:53:36
Jiří Jozek
Záchrana dat & Obnova dat z harddisků Až se Vám stane to co mně,odejde síťový zdroj a odpálí Vám oba disky a příjdete o všechna data ,doporučuji využít této firmy,opravili a rekonstruovali všechna data,za což jím vřelý dík a mé poděkování , i když to nebyla levná záležitost.
Kontakt : Jiří Jozek KLEMPÍŘSTVÍ , Šalounová 626/22 , 703 00 Ostrava Vítkovice . Tel : 558843951, , E-mail : jjozek@802.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one